Летна куќа

Брзо и безбедно сечење: изберете збир на грабери од Кина

Сечењето е важен чекор во подготовката на секое јадење. На крајот на краиштата, навистина е убаво кога секоја парче и коцка се сече во една форма. Но, со обичен нож, таков ефект е тешко да се постигне.

Сепак, постои решение: користете специјален сет на грабери што можат да пресечат производ од која било форма за неколку секунди.

Предностите на сетот на бесплатни услуги:

 1. Едноставност. Можете да мелете зеленчук или овошје без да вложите огромен напор.
 2. Брзина Збир на грабери ви овозможува да исечете било кој производ за неколку секунди.
 3. Универзалност. Сетот има неколку видови на грабери, благодарение на што можете да го исечете производот од која било форма.
 4. Практично режење. Нема повеќе сечење на тежината. На крајот на краиштата, постои посебен сад на кој е прикачен ренде. Сите мелени производи спаѓаат во него.
 5. Компактност. Сите полначи се поставени во посебен сад, така што нема да заземат многу простор во кујната.
 6. Брзо чистење. Користејќи специјално копче, можете да го исчистите рендето на тешко достапни места. И самиот комплет едноставно може да се исплакне со вода.
 7. Безбедност Прилично е тешко да се повреди раката за време на сечењето, бидејќи има посебен држач за производи.

Збир на грабери е одлична алатка што треба да биде во домот на секој готвач. Но, колку чини таквиот сет? Онлајн продавниците во Украина и Русија нудат да купат збир на грабери за 3309 рубли. Вклучува 11 артикли. Оваа цена е прилично ефтина за универзален сет на грабери.

Но, кинескиот производител на страницата Алиекспрес продава збир на истите грабери за 1280 рубли. Комплетот, патем, се состои од 12 артикли. Зошто постои таква разлика помеѓу кинеска и домашна онлајн продавница не е јасно. На крајот на краиштата, дури и карактеристиките на продадениот производ се исти.

Карактеристики на кинескиот сет на грабери:

 • материјал за сечилото - не'рѓосувачки челик;
 • материјал од полначи и контејнер - пластика;
 • може да се мие во машината за миење садови;
 • боја - зелена со бела боја;
 • се состои од 12 артикли, вклучувајќи пилинг и цитрус печат.

Како што можете да видите, многу е попрофитабилно да се купи сет на грабери од кинески производител. На крајот на краиштата, тој ги нуди своите производи скоро 3 пати поевтини од домашниот производител. Дали вреди да се плаќа? Се разбира дека не, затоа што карактеристиките на производот воопшто не се различни.

Погледнете го видеото: Milenko 22 04 2016 (Април 2020).