Летна куќа

Кралица на магнетниот зачин од Кина

Што е уникатно за зачините? Во антиката, за нив биле дадени повеќе од еден кг злато. Затоа, тие им беа дадени само на кралевите и благородниците. За да добиете неколку грама миризлив темјан, моравте да потрошите многу време / напор во потрага по тоа и да го подготвите. Денес, зачините сè уште се користат за додавање на зачинет вкус во садовите. Заводливата арома на зачините го прави незаборавно. Како и да е, водителката треба некаде да складира таков луксуз. Оригинален сет за зачини од Кина е одлична опција.

Гравитација во акција

Единственоста на идејата е дека мали резервоари се направени од не'рѓосувачки метал. На дното на секоја од нив е обезбедена магнетна обвивка. Затоа, челичните цилиндри се инсталираат на какви било хоризонтални, па дури и вертикални површини. Овие додатоци ги имаат следниве карактеристики:

  • дијаметарот на секој контејнер е 6,3 см;
  • транспарентен капак што цврсто се вклопува во основата доаѓа со 4 кружни дупки на работ и една долга;
  • една барела држи до три кесички зачини, бидејќи висината на theидовите е 4,3 см;
  • должината на штандот е 22 см, а ширината 14,5 см;
  • металната нога има форма на У и се отстранува кога ќе се притисне;
  • платформата е инсталирана под одреден агол.

Два вида дупки се дизајнирани за сите видови зачини. Во форма на круг, тие се погодни за пиперки, сол, а исто така и за земјата мирудии - кари, сунели хме и други видови. Издолжен прозорец овозможува употреба на поголеми зачини. Покрај тоа, во кутии можете безбедно да чувате ловоров лист, каранфилче, како и анасон.

Материјалот е прилично тенок, така што може да се наведнува за време на транспортот.

Сетот вклучува само шест контејнери. Поради фактот дека тие се изработени од не'рѓосувачки челик, водителка ќе може да ги земе со влажни раце. Одличен механизам за вртење обезбедува брзина и удобност.

Кога стилот е во крвта

Кујната треба да има своја кралица, дури и ако е самопрогласена. Како и да е, таа е одговорна за редот, чистотата, како и за убавината на оваа територија. Металниот сет на додатоци за зачини е изработен во челична боја, што е важно за ентериерот. Нијансата се вклопува во светлите и темни тонови на кујната. Во LED зраците, сјајната површина ќе заблеска луксузно. Контејнерите ќе изгледаат хармонично на елитен фрижидер или стилски аспиратор, шпорет на гас.

Повеќето луѓе купуваат такви оригинални производи на веб-страницата AliExpress. Цената на сетот варира од 796 до 1000 рубли. Важно е да се знае дека секој продавач поставува своја цена за производи и одржува промоции. Во обичните онлајн продавници, слични модели, но без магнет, се продаваат за 1.400 рубли.