Летна куќа

Од кинески производител на конзерва за наводнување за растенија

Во земјата, мало наводнување може да биде неопходно како воздух. Многу летни жители садат садници, на пример, домати, за да не купат садници со непознат квалитет потоа, или само кревки растенија во нивните области. За наводнување на вакви случаи, најдобро е да користите компактен, удобен конзерва за наводнување. Принципот на неговото работење и целта им е познат на сите:

  • Не го повредувајте растението со притисок на вода;
  • Не ја мијте земјата во градината.

Изборот на наводнување може да се пристапи внимателно, треба да биде лесен, да има мала тежина, а не да ја попрска вода кога наводнувате. На страницата на кинески производи „Алиекспрес“ слична линија ќе чини 781 руби, без исклучок на испорака. Испораката се плаќа одделно и ќе чини 126 рубли 86 копи. Севкупно, ќе мора да платите 907 рубли 86 копици за купувањето.

Конзервата за наводнување е направена од практично бестежинска пластика. Конзервата и носот за наводнување може да се отстранат, има нишка. Врвот на конзервата за наводнување е половина отворен, така што е погодно да се наполни водата, но за време на процесот на наводнување постои ризик дека водата ќе се распрсне.

Изгледот на конзервата за наводнување е прилично убав, и нема да биде срамно да го оставите на прозорецот или на полицата во селската куќа. Алатката држи 2 литри вода.

Дали има потреба да се нарача наједноставно нешто - конзерва за наводнување, за наводнување, во Кина? Значи, веб-страницата My-shop нуди огромен број на сите видови на лименки за наводнување, изработени од пластика и челик. Постојат обични градина, има уникатен дизајн. Секој од нив совршено се справува со главната функција - постројки за наводнување во земјата.

Постои наводнување може „Лили“ со капацитет од 1,4 литри. Изгледот е оригинален, нема можност да изберете друга боја.

Единствениот „недостаток“ кога се споредува со конзерва за наводнување од Кина е недостаток на отстранлив нос. Но, во овој случај, можноста за истекување на вода е исклучена. Ако често го отстранувате носот, пластичната нишка ќе се избрише и ќе започне да ја пуштате водата, што значи дека алатот ќе стане неупотреблив.

Во хипермаркетот во домот Икеа, оригиналното наводнување може да се купи за скоро денар, за само 79 рубли:

Таквата алатка за наводнување е малку инфериорна во капацитет - само 1,2 литри, но е неверојатно удобна и ефтина.

Значи, конзервата за наводнување од Кина е удобна и има атрактивен изглед, но цената е превисока. Beе биде многу попрактично и економично да се избере конзерва за наводнување за нега на садници и затворен растенија во која било продавница во близина на вашиот дом или на пат кон дача.

Погледнете го видеото: Кина; Соларна панда за производство на струја (Април 2020).